13

 

תקציר הפרק הקודם: גדי מרגיש מנוצל בידי מאו סיפו בעוד טסה מתמודדת עם חולשותיה בציור.

 

 

"הומופוב!"

"די, נו."

"זאת לא בושה, גדי, פשוט תכיר באמת – אתה הומופוב."

"שטויות. אם לא בא לי לצעוד כשהוא אוחז בידי זה לא אומר שאני הומופוב."

"לא נראה שזה הזיז לך בפעם האחרונה שנפגשתם."

"מה קרה לך, טסה? לא ראית איך התעוותתי כולי כשהוא לקח את ידי והחל לצעוד במורד הרחוב? כל הדרך התפללתי שהוא לא יתחיל לדלג."

"זה דווקא נורא חמוד אם אתה שואל אותי."

"אני לא שואל אותך."

טסה חייכה ובחנה אותי זמן מה.

"מה את רוצה עכשיו?"

"להזכיר לך שזה חלק מהמסורת שלו. לאוו'נגה עלול להעלב אם תסרב פתאום – במיוחד אחרי הפעם האחרונה."

"יעלב, יעבור לו. אל תדאגי ללאוו'נגה, הוא כבר ילד גדול."

"אבל…"

"מספיק עם השטויות, אני רוצה לזוז לפני שהבנק והחנויות יסגרו."

היה זה בוקר יום שישי, יום חופש שיוקדש לטובת קניות וסידורים. הרבה מטלות עמדו לפנינו ונדרשנו להספיק ולמלא את כולן לפני שקיעת השמש.

עזבנו את הבניין רכובים על אופניים והחלנו לשייט ברחובות הצדדיים של העיר בדרכנו אל הבנק. טסה החלה לשטוח בפני את התוכניות האומנותיות לסוף השבוע. הנהנתי לדבריה מבלי להקשיב, המילים מתמזגות עם רחשי הרחוב, משפטים חולפים דרך מוחי כרכבים השועטים על הכביש, נטמעים לרגע בתודעה ואז נעלמים בתוך ענן רועש של פיח; ארוחת ערב… לינה במגורי הסטודנטים של לאוו'נגה… ג'ואן…

"ואז אשכב עם לאוו'נגה וגו'אן," שמעתי אותה אומרת. "פעם איתו, פעם איתה ובסוף עם שניהם." המשפט היה כחריקת בלמים צורמת בתוך ראשי, כתגובה המאוחרת של הנרדם על ההגה רגע לפני תאונת הדרכים.

"מה אמרת?"

"מה אכפת לך?" היא גיחכה. "אתה ממילא לא מקשיב."

"קדימה, מבטיח להקשיב הפעם."

עד שהגענו לבנק כבר הספקנו לעבור על כל התוכנית ואף לחזור ולשוחח על תחושת חוסר הסיפוק של טסה מיכולת ההבעה שלה בציור.

"ממש תחושה של חוסר אונים," היא אמרה, "ומה שאירוני בכל הסיפור זה ששנים רבות ציירתי ונהנתי מבלי להיות מודעת למגבלותי. עכשיו המצב התהפך, עכשיו אני מודעת ומשלמת בתסכול וחוסר הנאה."

"אז תחזרי אחורה," הצעתי. "אל המקום המבורך של חוסר המודעות."

"אין דרך חזרה," היא הניעה ראשה לשלילה. "הרטיות שהסיר מר וו'אנג מעיני נשרפו והפכו לאפר. אין שימוש חוזר או דרך חזרה. זוהי קללת המודעות, גדי, הדרישה להשתפר, לגדול ולפרוץ את החומה הגבוהה והבצורה שסוגרת עלי מכל עבר. אם אני רוצה לחזור ולהינות מהציור זה מה שנגזר עלי לעשות…"


הגענו אל הבנק וקשרנו את האופניים אל עץ לצד הכניסה המהודרת. בפנים, קידם את פנינו אולם רחב, נקי ומרוהט לפי צו האופנה של מסבאה מהמערב הפרוע. משני צידי הדלת, בצמוד לקיר, ניצבו ספות עמוקות ונוחות, כסאות עץ ושולחנות פוקר עגולים סודרו לפניהם בתפזורת. דלפק עץ, חלקו העליון מעוטר בזכוכית שקופה ועבה, חצה את האולם מקצה אל קצה, מפריד בין הלקוחות לפקידים. נברשות ססגונית נצצו ממעל, שטיח צמר, כמו דשא אדום, כיסה את הרצפה מקיר לקיר.

הבטתי סביב, מחפש את הפסנתרן, מביט למעלה ומקווה למצוא פרוצות מציצות מעבר למעקה העץ שבקומה השניה. לאכזבתי הרבה, אין בנמצא פסנתר או פסנתרן, אין פרוצות או קומה שניה. וגם אין לקוחות או תנועה מעבר למתרס הפקידים.

"בנק רפאים," לחשתי וציפיתי לשיחים צהבהבים ועגולים שיחלפו להם על מרחבי השטיח, נעים מכוח שריקתו של המזגן.

"שם," טסה הצביעה אל הפינה הימנית של האולם, אל השלט, 'Foreign Exchange', שניצב מעל לדלפק. התקדמנו לעברו, מזהים פקיד חיוור ונמוך קומה פוסע לכיווננו מהעבר השני.

"כן, בבקשה," הוא אמר.

"ויסקי!" עניתי והכיתי עם האגרוף על הדלפק.

"סליחה?"

"אמרתי ויסקי."

"מה אתה עושה, אדיוט?" טסה לחשה בהבעה זעופה. היא תפסה את מקומי מול החלון וחייכה בהתנצלות לפקיד הנבוך. עמדתי לצידה והמתנתי, מתופף על הדלפק עם האצבעות. מזווית עיני הבחנתי בלקוח נכנס לאולם, בחור צעיר עם חזות מזרח תיכונית, לבוש בג'ינס, חולצת פסים ונעלי התעמלות מהוהות. הוא הביט סביב וגרד את ראשו, אולי מחפש את הפסנתרן או היצאניות. עיניו נחו עליי והוא חייך והחל פוסע לכיווננו בצעדים ארוכים ומדודים, גבו זקוף וכתפיו נעות בקלילות מצד לצד, כמו דוגמנית בתצוגת אופנה.

"החלפת כספים?" הוא שאל והנהנתי בחיוב. הוא מבקש עזרה ומתעלם בהפגנתיות מטסה שממהרת להרתם למשימה. היא מושכת כתפיה וחוזרת לעיסוקיה. אני משיג לו עט, טפסים ואף מסייע בכתיבה. טסה מסיימת עם הפקיד ומביטה בנו מהצד בחיוך רחב.

"מיאד," הוא אומר כשהטפסים מוכנים. הוא מושיט לי יד.

"גדי," עניתי בהיסוס ואחזתי בידו.

"נעים מאוד."

מיאד מביט לתוך עיניי ולא מרפה מידי לזמן ארוך בהרבה מהמקובל. פרצופו קורן מאושר כשהוא משרבב את שפתיו וקורץ בעינו השמאלית. שפתיו נפשקות ולשונו מבצבצת מזווית פיו.

אני מביט בו באימה, קפוא במקומי בפנים ואזניים בוערות, כהר געש בלבו של קרחון. אני נושם לרווחה כשהוא משחרר את ידי ולא מגלה כל התנגדות כשטסה מושכת אותי מהמקום. אני חש את עיניו נעוצות בי כשאנחנו חוצים את האולם ונעלמים מעבר לדלת.

"מה קרה כאן?" שאלתי כשעמדנו ברחוב.

"טסה." היא מחייכת ומציעה לי את כף ידה. היא משרבבת שפתיה, קורצת בשובבות ונותנת ללשונה לבצבץ מזווית פיה.

"תן לי נשיקה," היא לוחשת במתיקות. "קדימה, הומופוב חמוד שלי…"

מסכת ההצקות לא הפסיקה. קריצות מאחורי מסך של בדי משי בעודי מחליף כספים, הפרחת נשיקות מאחורי גבה של זבנית עם קניית רמקולים מינאטורים ל – Walkman והבלטת שפתיים בחיוך מפתה במהלך מילוי טפסים בשגרירות נפאל.

"תתחבר לצד הנשי שלך," היא דחקה בי. "תרגיש את הרכות מבפנים…"

מעשיה החלו לשאת פרי כשהגענו לחנות נעלי נשים ודרשתי למדוד נעלים אדומות עם עקבי סטילטו גבוהים.

"אסור!" המוכרת אמרה כשפיה מעוות בהבעת קבס.

"אבל אדום הולך מצויין עם השיער שלי."

"רק נשים!"

"אני מחובר לצד הנשי," הבטחתי ושירבבתי את שפתי.

"החוצה!" היא צווחה והצביעה אל הדלת.

"איזו אפליה," התלוננתי ופניתי לטסה. "הומופובית שכמותה!"

מחובקים ובסנטר מורם עינטזנו את דרכנו החוצה מהחנות.

 

*

 

החדר היה מלא עד אפס מקום בסועדים שהתקבצו מהחדרים הסמוכים. רובם ככולם סטודנטים לרפואה מאפריקה, חבורה עליזה ששוחחה בקולניות וצחקה ללא הרף, דבריהם מודגשים בתנועות ידיים דרמטיות. המילים שהשמיעו התנגנו במוחי ללא פשר – אומבה, לומבה, דונגה, מונגה נשמעים מכל עבר.

ישבנו במחיצתם על רצפת האבן. צפופים, כתף אל כתף, מעגל של אנשים רעבים. במרכז המעגל עמדו שני סירים גדולים. לאוו'נגה הסיר את המכסה הראשון, חושף נזיד בקר מהביל בעל צבע אדמדם וניחוח משכר.

"נראה מדהים," אמרה ג'ואן ומילותיה גרמו לגל רחשים במעגל האנושי. טסה וג'ואן היו הנשים היחידות בחדר וכל מילה שפלטו, כל חיוך שהפריחו, גרמו מיד להתרגשות. בלילה צהבהבה העשויה מקמח תירס מילאה את הסיר השני.

לא יכול להיות! חשבתי בעודי מעביר את עיניי בין יושבי החדר. אין סיכוי, הרי הם כהים מדי ודוברים בלשון זרה לעמי המערב. אין זה יתכן שהם מרומניה ובכל זאת…

"מה זה?" טסה שאלה בלחש, מצביעה על בלילת קמח התירס.

"ממליגה," עניתי בחיוך "מאכל רומני מבית אבא."

"מה אתה מקשקש?" היא שאלה בעוד קהל הרעבים שולחים ידייהם אל קרבי סיר הממליגה, בוצעים נתחים דביקים, מועכים לגושים אחידים וטובלים בציר הבשר. הממליגה ספחה נוזלים בעוד הם מפשפשים בתוך הסיר, אוספים חלקי בקר וירקות ונושאים את האוצר הישר אל פיותיהם הרעבים, טיפות רוטב חומקות בין אצבעותיהם, מציירות נתיבים אדמדמים שנמתחו מהסיר, דרך הרצפה והבגדים, אל סנטריהם.

"צריכים סכו"ם?" לאוו'נגה שאל בעודו לועס במרץ.

"לא תודה," עניתי ותחבתי את ידי בקדרה. חשש הטעימה הראשוני התחלף באכילה תאוותנית וחסרת מעצורים. הממליגה הוכיחה עצמה כמצע המושלם לספיגת הרוטב, טעם הנזיד עשיר, מלוח ומתקתק כאחד.

לאחר הארוחה יצאנו לטייל בשבילי הקמפוס שהיה נקי מרבב ועשיר בצמחיה מטופחת. לאוו'נגה פסע בנינוחות בין ג'ואן וטסה בעוד אני משמש כחלוץ, שקוע באימון טאיי צ'י. בדמיוני עברתי על כל מהלכי הקאטא, מאחד את התנוחות לתנועה אחת זורמת, מנסה לחוש את החיבור למרכז, מדמה את האפליקציות הלחימתיות שלה…

היה זה הרגל לימודי שרכשתי בשנתי הראשונה ביפן. אימון שהסתמך על 'עקרון ההעמסה' – שינון, שחזור והתעמקות בפרטים עד הצפתה של התודעה, הצפה המטביעה במודעות את הפרטים עצמם ובמקביל יוצרת הבנה חדשה ובסיס להתפתחות.

"האימון האמיתי נעשה מחוץ לדוג'ו," נהגתי לנאום לתלמידי ביפן. "בלכתכם, בנסיעתכם ברכבת, בזמן האכילה, בכל מצב… בחוץ לומדים ובדוג'ו מתרגלים."

בנוסף, אפשר האימון האישי העמקה אל תוך חלקיקי הטכניקה – אלמנטים נקודתיים כמו תנועת אצבעות, תנוחת ראש, נשימה וכו', תכנים בהם קשה להתמקד במסגרת השיעור.

"גדי," לאוו'נגה קרא וחשתי את ידו אוחזת בידי, כרשתו של דייג,שולה אותי ממעמקי הגיגיי הנשגבים.

קורא לעצמך אומן לחימה? נזפתי בעצמי. חתיכת אדיוט שכמותך! חייכתי אל לאוו'נגה בעוד אני מקלל את עקרון ההעמסה ואת דרכו החמקמקה להשכיח מליבי את מתקפת היד הצפוייה.

"האחיזה שלך קצת חלשה בשביל אומן לחימה," לאוו'נגה העיר, מורה בראשו כלפי הידיים.

"אני פשוט לא רגיל," התנצלתי והגנבתי מבט לאחור, מזהה את החיוך שעל פניה של טסה וחורק את שיניי כשג'ואן הבליטה את שפתיה בחושניות וקרצה.

מנוולות!

"תזהר," קרא לפתע לאוו'נגה, עוצר בעדי רגע לפני שקרסתי אל תוך מעקה הבטון שתחם את הדרך. ציפיתי שיעזוב את ידי אך לאוו'נגה לא הרפה כשקפץ מעל למחסום.

"אתה רואה," הוא חייך, אוחז בי בג'נטלמניות מופגנת כשדילגתי מעל למעקה. "אחיזת הידיים היא לא רק מנהג באפריקה אלא גם כלי להצלת החיים."

"אני מבין שיש הרבה מעקי בטון בטנזניה."

"בטון לא אבל גזעי עצים כרותים לא חסר."

פניו הרצינו כשהוא החל לספר על טיול רגלי אחד מילדותו בטנזניה.

"בבוקר יום ראשון בהיר, לאחר התפילה בכנסיה המקומית, עשיתי את דרכי חזרה אל הכפר בלוויית דודי ואבי. שלא כהרגלנו, לא צעדנו בשביל הראשי אלא בשביל צר ומלא במהמורות שהתפתל בתוך צמחיית הסוואנה. הלכתי ביניהם, מקשיב למעשיות מילדותם, סיפורים שדודי תיבל בתאורים מצחיקים עד דמעות. העליתי קושיות, ושקעתי בסיפורים, ידיי אחוזות בידיהם. השתמשתי בהן כנדנדה, מרים את רגלי ומטלטל באחיזתם – ילד בן שבע נטול דאגות ומאושר.

"בשלב מסויים, דודי, שאצה לו הדרך, נפרד מאיתנו לשלום והחל לפסוע במרץ על השביל. אני זוכר שהתלוננתי לאבי, מצר על אובדן הנדנדה וסיפוריו המשעשעים. הוא הספיק להתקדם כמה עשרות צעדים כשדרכו נחסמה בגזע עץ שמן ששכב לרוחב הנתיב. דודי הביט לעברנו, נופף בידו וקפץ מעל הגזע."

לאוו'נגה נאנח וידו לפתה את ידי בחזקה.

"הוא נעלם מעייננו ואז נשמעה נהמה מחרידה, מלווה בקולות מאבק וצרחות קורעות לב. אבי, שכנראה ניחש את שארע, הרים אותי בידיו ומיהר אל עץ קרוב. הוא ציווה עלי לטפס בעודו שובר ענף רחב. הוא אחז את הענף כאלה מעל ראשו ורץ בכיוון הגזע הכרות, שואג ממעמקי גרונו ומכה עם הענף בקרקע.

"האירוע שנמשך פחות מדקה נדמה כנצח עבורי. מסתבר שדודי קפץ על אריה ששכב לתומו מהצד השני של הגזע. האריה אמנם ברח מהמהומה שאבי הקים אך היה זה מאוחר מדיי בשביל דודי. הוא קיפח את חייו והוא רק בן שלושים ושתיים."

לאוו'נגה חייך בעצב. "אתה יודע גדי, עד היום אני לא מפסיק לחשוב שאולי הגורל היה שונה לו נשאר איתנו, לו המשיך לאחוז בידי במקום לשעוט קדימה."

המשכנו לצעוד בשקט, לאוו'נגה שקוע בסערת רגשותיו, אותי מעסיקות מחשבות על הומופוביה ואריות, מנסה למצוא קשר.

"לאוו'נגה," אמרתי לאחר זמן מה.

"כן?"

"יש אריות בבייג'ינג?"

"לא עד כמה שידוע לי."

"אז עשה טובה, שחרר את היד."

הפרק הקודם  הפרק הבא

522 תגובות

 1. פינגבק:Google

 2. פינגבק:buy pbn backlinks buy google reviews

 3. suba suba

  ySGJpS Im no expert, but I suppose you just crafted an excellent point. You undoubtedly understand what youre talking about, and I can really get behind that. Thanks for being so upfront and so sincere.

 4. פינגבק:buy pbn links and facebook usa likes

 5. פינגבק:best magic wand attachment

 6. פינגבק:메이저토토

 7. פינגבק:coconut coir

 8. פינגבק:vertigo rabbit vibrator

 9. פינגבק:123movies

 10. פינגבק:afrikaans

 11. פינגבק:buy ddos service

 12. פינגבק:usb charged vibrator

 13. פינגבק:우리카지노

 14. פינגבק:코인카지노

 15. פינגבק:예스카지노

 16. פינגבק:flight booking

 17. פינגבק:PORNHUB

 18. פינגבק:web designing

 19. פינגבק:generic cialis

 20. פינגבק:rechargeable dong

 21. פינגבק:best CBD oil for pain

 22. פינגבק:bullet vibe

 23. פינגבק:strong air fresheners

 24. פינגבק:https://www.yellowbot.com/user/3ppy2jv

 25. פינגבק:first timers strap on

 26. פינגבק:seo hk

 27. פינגבק:thrusting vibe

 28. פינגבק:South maui

 29. פינגבק:Press release distribution Fiverr

 30. פינגבק:apps for pc,

 31. פינגבק:pc app free download,

 32. פינגבק:how to get free robux

 33. פינגבק:Online Fashion Store for men and women.

 34. פינגבק:best cbd oil for pain

 35. פינגבק:vibrating realistic dildo

 36. פינגבק:شقق للبيع في جولف سيتي العبور

 37. פינגבק:best cbd oil for pain

 38. פינגבק:prostate vibrator

 39. פינגבק:CHEAP VIAGRA

 40. פינגבק:PORN VIDEO

 41. פינגבק:เครื่องพิมพ์ฮ็อตแสตมป์

 42. פינגבק:generic cialis

 43. פינגבק:Website analysis

 44. פינגבק:best cbd for sleep

 45. I’m impressed, I must say. Truly rarely do I encounter a weblog that’s both educative and entertaining, and let me tell you, you have hit the nail around the head. Your concept is outstanding; the problem is an element that insufficient persons are speaking intelligently about. We are delighted we stumbled across this around my look for something concerning this.

 46. פינגבק:giày nike

 47. פינגבק:pest control bradford (647) 988-5034

 48. פינגבק:FREE SEX VIDEOS

 49. Thanks for sharing superb informations. Your website is very cool. I am impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found just the info I already searched everywhere and just could not come across. What a great website.

 50. פינגבק:apps download for windows 7

 51. פינגבק:free download for windows pc

 52. פינגבק:apps download for pc

 53. פינגבק:pc games for windows 8

 54. פינגבק:PHISHTANK SCAM SITE

 55. פינגבק:female dildo

 56. פינגבק:yacht charter croatia

 57. פינגבק:best strap on

 58. פינגבק:best cbd for depression

 59. פינגבק:adams dildo

 60. פינגבק:biography wiki

 61. פינגבק:vibro panties

 62. פינגבק:best male stroker

 63. פינגבק:css islamiat notes english

 64. The next time I read a blog, Hopefully it won't fail me just as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, nonetheless I genuinely believed you would probably have something interesting to say. All I hear is a bunch of crying about something you can fix if you were not too busy seeking attention.

 65. פינגבק:fantasy door swing

 66. פינגבק:prostate sex toy

 67. פינגבק:vibrating underwear

 68. An impressive share! I've just forwarded this onto a coworker who had been conducting a little research on this. And he in fact ordered me breakfast because I stumbled upon it for him… lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending time to talk about this topic here on your internet site.

 69. פינגבק:g spot rabbit vibrator

 70. פינגבק:Koinonia Messages

 71. פינגבק:good restaurants near me

 72. פינגבק:nigeria entertainment gossip

 73. פינגבק:walmart one

 74. פינגבק:Naija news

 75. I was just looking for this information for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your website. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative sites in top of the list. Normally the top sites are full of garbage.

 76. That is the right weblog for anybody who needs to search out out about this topic. You realize a lot its almost onerous to argue with you (not that I truly would need…HaHa). You definitely put a brand new spin on a subject thats been written about for years. Great stuff, just nice!

 77. פינגבק:adam and eve vibrator

 78. פינגבק:best bariatric surgeon in mumbai

 79. פינגבק:mobile dog trainer

 80. Hi I am so glad I found your web site, I really found you by accident, while I was searching on Askjeeve for something else, Anyways I am here now and would just like to say thank you for a fantastic post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the moment but I have bookmarked it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the great job.

 81. פינגבק:SSNI-671

 82. פינגבק:kbbi-online

 83. פינגבק:Google

 84. פינגבק:VIAGRA

 85. פינגבק:test for legionella

 86. Thanks for your useful post. Through the years, I have been able to understand that the actual symptoms of mesothelioma cancer are caused by the particular build up connected fluid regarding the lining of the lung and the torso cavity. The infection may start in the chest region and distribute to other parts of the body. Other symptoms of pleural mesothelioma include weight reduction, severe inhaling and exhaling trouble, fever, difficulty taking in food, and irritation of the neck and face areas. It must be noted that some people existing with the disease tend not to experience any serious signs at all.

 87. MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick in NYC at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.