14

 

 

תקציר הפרק הקודם: גדי מתמודד עם גברים שקורצים ואוחזים ידיים…

 

 

"זה הכול?"

"מה זאת אומרת?"

"אני רואה שיש לך הפוגה קטנה בצהריים. בטוח שלא תוכל להכניס איזו טיסה קטנה לסקוטלנד או אלג'יר?"

"נו באמת," נאנחתי בעודי שורך את נעלי. "יהיה בסדר."

"יהיה בסדר?" טסה המשיכה בחיוך. "אז בוא נראה. אתה תתחיל אצל פו טייפו, תמשיך בחדרי הניתוח, תדלג לאימון בוו'שו ותקנח בסרט עם בראד. נשמע כאילו תהיה עסוק מאוד בשלושת הימים הקרובים."

"אין לי שלושה ימים, החיים קצרים."

נשקתי לה לשלום ויצאתי אל חדר המדרגות, חולףבדרכי על פניהם של ארתורו וגיאר שהמתינו למעלית.

"יום טוב," ברכתי בחיוך רחב,

"לאן אתה הולך?" חקרארתורו. "המעלית כבר מגיעה."

"אין לי זמן," קראתי בעודי אץ במורד המדרגות, גומע אותן בקפיצות נמרצות. "החיים קצרים."

נראה שהמחשבה אודות היום העמוס החדירה בי תחושת דחיפות עזה. הגעתי לקומת הקרקע במהירות שיא והתפרצתי לרחוב דרך דלת הכניסה. משב רוח מרענן קיבל את פני. היה זה אמצע השבוע השמיני שלנו בבייג'ינג, יום שלישי בהיר, קריר ונטול עננים.

המשכתי בדרכי, מאט את צעדי רק כשהתקרבתי אל השומרת הזקנה וחמורת הסבר שישבה בקצה כביש הגישה לשכונה. הנהנתי לעברה והיא ענתה במה שנשמע כנביחה. את הכביש הסואן שלפני בית החולים חציתי בריצה, עוצר וקונה כמה באוזות מהגברת החביבה שעמדה לצד שער הכניסה, בולע את כולן ונכנס למרפאה.

פו טייפו היה במצב רוח קרבי ולא עבר זמן רב עד שחטף התקף עצבים.

"שן-מן, לא שון-מן," פו צווח כשטעיתי בנקודת דיקור.

"הייתי בטוח ששמעתי שון-מן," התנצלתי.

"אז תקשיב יותר טוב! זאת כבר הטעות השלישית השבוע. אנחנו פה לעזור, גדי. אתה עוד תעשה נזק לאחד החולים."

ניסיתי לנהוג בקפדנות יתרה כשטיפלתי בחולים הבאים, שואל ומוודא את שמה ומיקומה של כול נקודת דיקור. פו טייפו ענה בהבעה כאובה על השאלות ולבסוף התפרץ על לי.

"פו טייפו מבקש שתפסיק להציק לו," לי תרגם, חרדה ניבטת מעיניו. "הוא אומר שעוד שניה הראש שלו יתפוצץ."

"מצטער," נאנחתי ושלחתי מבט אל השעון שעמד תלוי על קיר. עשר בבוקר – עוד שעתיים תמימות עד שמר צ'אן יבוא לקחת אותי לחדרי הניתוח.

מר צ'אן, שימים ספורים קודם לכן נכנס אל חדרו של פו טייפו באמצע שיחה על דיקור וניתוחים , הסיק שברצוני לראות מטפלים אלטרנטיבים עוסקים ברפואה מערבית. מסתבר שחלק מהמנתחים האורטופדים בבית החולים עסקו ברפואה אלטרנטיבית ומר צ'אן, שתמיד השתדל לרצות את כולם, מיהר לסדר עבורי שעתיים של התבוננות במטפלים.

פו טייפו העביר את חיצי זעפו אל אטף ואני ניצלתי את ההזדמנות וחמקתי באלגנטיות מהמקום. מצאתי מיטה פנויה בקצה החדר והתמקמתי עליה, מעביר את הזמן בקריאת רשימותי. את השבוע האחרון העברתי בחקירה של נקודות הדיקור המיוחדות של פו טייפו, נקודות יומיות שנקבעו לפי שקלול נתונים אסטרולוגים ואסטרונומים. הקושי בהבנת שיטתו של הדוקטור נבע ממגוון הדרכים לחישוב גרמי השמיים ,ריבוי שבכמותו יכלו להתהדר רק תוצאות אותם חישובים.

"למה לך להתעמק בכך?" פו טייפו שאל כשהתחלתי במחקר. "הרי הנקודות המיוחדות הן רק התוספת, תתמקד בעיקר."

אבל להתמקד בעיקר מבחינתו היה לפתח תחושה לקווי המרדיאנים, יכולת שלדבריו אינה תלויה בטכניקה מוגדרת או לימוד אנאליטי ויכולה להגיע בכל רגע נתון,או לא להגיע כלל. הנקודות המיוחדות, לעומת זאת, היו תעלומה אותה הייתי משוכנע שאוכל לפתור. היו לי שני ספרים בנושא ובכול יום רשמתי את הנקודות אותן בחר הרופא. התהליך גזל זמן יקר ולאחר שבוע של מאמצים קדחניים עדיין הייתי רחוק ממציאת תבנית מוגדרת.

"חבל לך על הזמן," אטף אמר לי. "רבים וטובים ניסו ונכשלו."

בשעה שתים עשרה בדיוק נפתחה לרווחה דלת המרפאה ומר צ'אן עמד בפתח.

"מר שור, מר לי" הוא קרא ואני זינקתי לרגלי. נפרדתי מהרופא ומאטף ונחפזתי אל מר צ'אן, מר לי גורר עצמו אחרינו בחוסר חשק מופגן.

"מה יש לך?" שאלתי.

"סלידה מדם וניתוחים," לי הפטיר בפנים חיוורים. "אל תתפלא אם אקיא או אתעלף."

"מצויין," חייכתי.

"מה מצויין?"

"תסכים איתי שאם כבר מתעלפים הכי טוב לעשות זאת בבית החולים."

"אתה איש חולה, גדי."

"בגלל זה אני נמצא בבית חולים."

בדרכנו אל חדרי הניתוח חלפנו על פני חלון רחב ממנו נשקף אולם עמוס במכונות חדישות ומשוכללות. מר צ'אן נעצר ליד החלון והצביע פנימה.

"שלושים מכונות דיאליזה," הוא אמר וגופו נמתח בגאווה. "בשום מקום אחר בסין לא תמצא כמות כזו של מכונות."

"אני מבין שמחלת הסוכרת היא בעיה גדולה בסין."

"אכן כן," הנהן מר צ'אן. "מדובר במחלה ממנה סובלים מאות אלפי אנשים."

"מאות אלפים?" הרמתי גבה. "אבל בשביל מאות אלפים צריך הרבה יותר משלושים מכונות."

"זה מה שיש כרגע."

"אז איך מחליטים מי יקבל טיפול ומי לא?"

"מי שיכול להרשות לעצמו מקבל טיפול," הסביר צ'אן ביובש. "בית החולים שלנו הוא בית חולים אקסקלוסיבי. לא שמת לב שאין פה איכרים ופועלים?"

"אבל זה אומר שרק העשירים מבין תושבי בייג'ינג יהנו מהשרות."

"אז?"

"אז מה עם כל השאר?"

"ימותו," אמר מר צ'אן ופרץ בצחוק לבבי.

המשכנו בדרכנו וצעדתי כשעיני נעוצות ברצפה, מחשבות על קומוניזם לא נותנות לי מנוח. כמובן שלא ציפיתי למצוא חברה שיוויונית כשהגעתי לסין, ואולם, הבוטות והאדישות המקומית נוכח חוסר האיזון הסוציאלי בחיי היום יום ובמיוחד בבית החולים, גרם לי לחוש חוסר שקט עז. נזכרתי בחולה שפו טייפו גירש מהמרפאה וליבי נחמץ מצער.

בכניסה לחדרי הניתוח חיכה לנו גבר צעיר בבגדי מנתחים כחלחלים. הוא החליף כמה מילים עם מר צ'אן ואז פנה אלי.

"שמי הוא דוקטור צ'אנג," הוא אמר ולי תרגם. "אני אנחה את הסיור שלכם בחדרי הניתוח."

"נעים מאוד," עניתי ולחצנו ידיים.

"מר צ'אנג, כמו שאר הרופאים שתחזה בהם היום," הסביר מר צ'אן. "הוא מומחה לרפואה אלטרנטיבית."

"באיזה תחום, אם יותר לי לשאול?" שאלתי.

"עיסוי מסורתי – 'אמו'. מקווה שתהנה מהסיור. אני צריך לזוז."

מר צ'אן סב על עקביו והחל לפסוע בכיוון המדרגות.

דוקטור צ'אנג הוביל אותנו אל חדר הלבשה קטן שם פשטנו את בגדינו ועטינו על גופנו מדי מנתחים. את נעלינו הקפנו בערדלי בד שהוצמדו לקרסוליים בעזרת רצועות גומי,שיערנו נאסף במעין כובע רחצה מבד כשרצועת גומי מצמידה אותו לראשינו.חייכתי בהביטי במר לי שניסה,ללא הצלחה יתרה, לאסוף את שיער ראשו מבלי לפגוע בעיצוב תסרוקתו המשומנת.

"אתה נראה נפלא," החמאתי וזכיתי במבט זועף.

כשסיימנו להתלבש, הוביל אותנו מר צ'אנג אל מסדרון ארוך המשובץ בדלתות הזזה רחבות.

"כול אחת מהדלתות מובילה לחדר ניתוח," הסביר מר צ'אנג. "בסך הכל שמונה חדרים."

"ובכולם מתבצעים ניתוחים כרגע?"

"כן, אבל אנחנו נתמקד רק בשלושה, באלו שבהם הכירורגים הם גם מטפלים אלטרנטיבים.מר צ'אן אמר שאתה מעוניין לראות אותם בפעולה – בחירה מצויינת לטעמי."

הבעת גאווה עלתה על פניו משהוסיף את אבחנתו. הבטתי בו בתימהון. האפשרות שמר צ'אן, אדמיניסטרטור ללא שום הכשרה או הבנה רפואית, יזהה קשר שאינו קיים בין הגורמים היה סביר בהחלט. ואולם, מר צ'אנג היה איש רפואה והתקשתי להאמין שהוא באמת ייחס חשיבות לאלמנט האלטרנטיבי.

"ואיך עובדת היותם מטפלים אלטרנטיביים משפיעה על הניתוח?" שאלתי בתמימות מעושה. "האם הם מעסים את אזור הניתוח או משתמשים באקופנטורה לאילחוש?"

"ממש לא," מר צ'אנג צחק. "מבחינה טכנית אין שום השפעה. ההבדל נעוץ בגישה. כירורג בעל השכלה אלטרנטיבית, לדעתי, ניחן ברגישות ובראיה רחבה יותר מזאת של הכירורג הרגיל. מוכנים להיכנס?"

צ'אנג הגיש לנו מסכות ופסענו אחריו דרך אחת הדלתות, נעמדים ליד הפתח. על מיטה במרכז החדר שכב חולה מונשם כשכול גופו, למעט ראשו וברך אחת, חבויים מתחת לסדין רחב. רופא אחד ישב מאחורי ראשו של החולה ושניים אחרים לצד ברכו. היו גם שתי אחיות בחדר, האחת משרתת את הרופאים והשניה עומדת ורושמת בקלסר גדול.


"ניתוח לשבר באזור הברך," הסביר מר צ'אנג וסימן לנו להתקרב אל מיטת החולה. נעמדנו בסמוך למגש המתכת שניצב לצידם של הרופאים המנתחים, מגש עמוס לעייפה במסורים, מקדחים, פטישים, מצבטות ומספר לא מבוטל של איזמלים.

"ממש נגריה," לחשתי ללי שהיה חיוור כרוח רפאים, עיניו נעוצות בברכו של המנותח. שברי עצמות ושאר רקמות בצבצו מתוך המפרק הפתוח והרופאים פישפשו בתוכו בעזרת פינטצות ואיזמלים. מר לי החל להתנדנד על רגליו.

"הניתוח לוקח כשעתיים," צ'אנג אמר. "יש צורך לנקות את המקום מחלקיקי העצם השבורה, לאחות את השבר בעזרת ברגים ואז לתפור את הרקמות."

"ומה עושה הרופא שלצד ראשו של המנותח?" שאלתי.

"הוא הרופא המרדים. ראוי לציין שהניתוח נעשה בדרך כלל בהרדמה אזורית ואולם," צ'אנג חייך מאחורי המסכה. "הכירוגים דרשו הרדמה כללית בכדי שהחולה לא יסבול נפשית."

"וזאת משום שהם מטפלים אלטרנטיבים?"

"כמובן!" צ'אנג הנהן. "כמו שאמרתי לך ה…"

רעש מחריש אזניים קטע את המשפט כשאחד הרופאים החל לקדוח במרץ, שבבי עצמות, רסיסי שומן ודם ניתזים בחלל האוויר. מר לי הביט בי באומללות וסובב את גבו אל המחזה, ראשו מושפל, חזהו עולה ויורד בקצב מסחרר.הקידוח הסתיים והפצע נשטף מחלקיקים. אחד הכירורגים הרים מסורית וגחן קדימה.

"יש לישר ולשייף את העצם," צ'אנג הסביר בעוד הרופא מנסר. "צריך ידיים טובות בכדי שהעבודה תתבצע בצורה משביעת רצון."

צ'אנג הוסיף ואמר שאחת הסיבות שקשה למצוא מנתחים מעולים בימנו היא העובדה שהרפואה המערבית דורשת יכולת אנאליטית גבוהה אבל מזניחה כישורים גופניים.

"וכמו שאתה מבין," לי תרגם בקול רועד. "גם בכך יש יתרון לכירורגים שהם בעלי השכלה אלטרנטיבית. גם… אני הולך להקיא."

"סליחה?" שאלתי אבל לי לא ענה. הוא פנה לעבר הדלת בצעדים מהירים, פורץ החוצה ונעלם מעיננו. נשארנו עוד כעשר דקות בחדר, דוקטור צ'אנג מנסה לתרגם את מהלכי המנתחים באמצעות מילים בודדות באנגלית ותנועות גוף וידיים נמרצות. מאמציו גרמו לו להזיע מאחורי המסיכה והניבו התפרצויות צחוק בחדר. לבסוף הוא ויתר על ההסברים ונעמד בשקט לצידי.

הרופא סיים את מלאכת הניסור. הוא נטל מכשיר יניקה שבקצהו צינורית והחל שואב את חתיכות הרקמה והעצם. חייכתי בעודי מהרהר בכמות הידע העצומה שאותה נדרשים הרופאים לשנן בכדי לעסוק במה שנראה כרגע כהכלאה מוצלחת בין נגרות לקצבות.

"סטייק?" אמרתי וגבותיו של צ'אנג התכווצו בשאלה. סימנתי לו עם ראשי לכיוון הדלת, קדתי לצוות ויצאנו למסדרון. מצאנו את מר לי עומד כשגבו שעון כנגד הקיר. הצבע חזר לפניו והוא ניסה לחייך.

"עוד שני ניתוחים וגמרנו," עודדתי אותו.

"עוד אחד ואני גמרתי," הוא נאנח.

בחדר הבא התבוננו בניתוח להסרת גוף זר מהזרוע – סכין ליתר דיוק. לי עמד בגבו למנותח ותירגם כמיטב יכולתו – מעיף מבט בניתוח מעת לעת ומחוויר, ממושמע כאשת לוט. המנתח היה בחור חביב שהמחיש, בעזרת לחיצות עדינות על שרירי הזרוע של המנותח, את תנועת הכיווץ של כף היד.

הוא אחז את האיבר באוויר כאילו היה כלי נגינה, הגידים ניבטים מתוך הקרע בזרועו של המטופל כמו מיתרים של גיטרה. הרופא לחץ והגידים התכווצו, התנועה מושכת את האצבעות, סוגרת את כף היד לאגרוף.

הדרך בה הרופא אחז את הזרוע העלתה בעיני רוחי את דמותו של ג'ימי הנדריקס.

"היי גו'," הפלטתי ובלעתי חיוך.

"לצערי," מר צ'אנג אמר לפני כניסתנו לחדר השלישי. "הניתוח שמתבצע כרגע זהה כמעט לחלוטין לזה שהיה בחדר הראשון."

"עוד ברך?"

"כן. אם אתה לא רוצה להיכנס אני אבין," מר צ'אנג הוסיף. "למרות שהבטחתי למנתחים שתבקר והם מצפים לבואך. גם הם מהצוות האלטרנטיבי."

"אז בוא ניכנס."

היה באמת דמיון מדהים בין שני הניתוחים. סוג הפגיעה בברך היה זהה וכך גם הניתוח שהתבצע ומספר אנשי הצוות הרפואי שלקחו חלק בתהליך. השוני התבטא באלחוש, שבמקרה הנוכחי נעשה רק בפלג גופו התחתון של המנותח. המנותח שכב כשמסך בד ניצב לפני חזהו, מסתיר מפניו את המתרחש אבל לא עוצר את רעשי הניתוח. עיניו התרוצצו ללא הרף בגולגלתו, כתפיו מתכווצות לשמע קולות הניסור, הקידוח והיניקה.

לאחר התבוננות קצרה שמתי לב להבדל נוסף בין השניים. בעוד שבניתוח הראשון הכירורגים עבדו בזריזות ובמהירות הרי שכאן קצב העבודה היה איטי להחריד. המנתחים עצרו תכופות, שוחחו בינהם ואף לגמו קפה בכפפות מוכתמות בדם וחלקי רקמות. עניין רגישות המטפלים האלטרנטיבים עלתה במוחי ופניתי למר צ'אנג.

"למה החולה לא מורדם ולמה הם עובדים כל כך לאט?" שאלתי ולי תרגם את דברי בלחישה. מר צ'אנג חייך ולחש את תשובתו למר לי.

"המטופל הוא איש עשיר מאוד," לי הסביר, "העבודה האיטית ועצם היותו ער נועדו לגרום לו להעריך את מאמצי הרופאים."

"להעריך?" צמצמתי את עיני. "אל תגיד לי שאתה מתכוון לכסף?"

"אתה מכיר דרך אחרת להבעת הערכה?" צחק לי בתשובה.

הפרק הקודם  הפרק הבא

202 תגובות

 1. I precisely had to thank you very much all over again. I'm not certain what I would have worked on in the absence of the actual pointers provided by you over such field. This has been a frightful crisis in my opinion, nevertheless coming across the very skilled tactic you dealt with the issue forced me to weep with fulfillment. I'm grateful for the support and thus have high hopes you realize what a powerful job that you are doing teaching men and women all through a web site. Most likely you have never got to know all of us.

 2. Unquestionably believe that which you said. Your favorite reason appeared to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 3. hey there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues using this website, since I experienced to reload the website a lot of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I'm complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I am adding this RSS to my e-mail and could look out for much more of your respective interesting content. Ensure that you update this again soon..

 4. I must show appreciation to this writer for bailing me out of such a situation. Because of surfing around throughout the internet and getting solutions which are not powerful, I was thinking my life was done. Existing minus the approaches to the difficulties you have fixed all through your report is a crucial case, and those that could have negatively affected my career if I hadn't noticed the website. Your primary expertise and kindness in handling a lot of things was very useful. I don't know what I would've done if I hadn't come upon such a subject like this. I can also at this point relish my future. Thanks so much for this specialized and amazing help. I won't think twice to refer your site to any person who should receive support about this issue.

 5. Good ¡V I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related info ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Excellent task..

 6. What i do not realize is actually how you are not actually a lot more neatly-liked than you may be right now. You're very intelligent. You know thus significantly on the subject of this topic, produced me for my part imagine it from numerous numerous angles. Its like men and women aren't interested unless it is something to do with Girl gaga! Your own stuffs nice. All the time care for it up!

 7. hey there and thank you for your information – I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical points using this web site, as I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective intriguing content. Make sure you update this again very soon..

 8. I¡¦ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts in this sort of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site. Studying this info So i¡¦m glad to convey that I've an incredibly just right uncanny feeling I found out exactly what I needed. I such a lot unquestionably will make sure to do not disregard this website and give it a glance regularly.

 9. I was just seeking this info for some time. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your web site. I wonder what's the lack of Google strategy that do not rank this type of informative sites in top of the list. Generally the top websites are full of garbage.

 10. I am just commenting to let you understand what a useful discovery our girl obtained studying your web site. She noticed some things, which include what it is like to have a wonderful giving character to have the rest really easily know selected complicated subject matter. You undoubtedly surpassed her desires. I appreciate you for producing these useful, trustworthy, explanatory and even cool tips on the topic to Lizeth.

 11. Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just too great. I actually like what you have acquired here, certainly like what you're stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible. I can not wait to read far more from you. This is actually a wonderful site.

 12. What i don't realize is if truth be told how you are not really much more smartly-favored than you might be right now. You are very intelligent. You realize thus significantly relating to this matter, produced me in my view consider it from numerous varied angles. Its like men and women aren't involved except it is one thing to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs excellent. All the time care for it up!

 13. Considerably, the particular post is really the very best on this deserving subject. To be sure together with your findings as well as may excitedly look forward to Your potential updates. Just stating many thanks definitely will not only you need to be enough, for your great clarity within your writing. I will straight away get Your own rss to keep up-to-date with any type of updates. Genuine perform and also significantly good results in your company dealings!

 14. My wife and i felt really joyous when Louis could deal with his studies while using the precious recommendations he got in your weblog. It is now and again perplexing to simply choose to be giving for free helpful hints that people today could have been trying to sell. And we keep in mind we've got the writer to be grateful to because of that. The entire illustrations you've made, the straightforward site menu, the relationships you give support to engender – it is many fantastic, and it is making our son and the family reason why that subject is satisfying, which is extremely indispensable. Thank you for the whole lot!

 15. I have been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website. Reading this information So i¡¦m glad to show that I have a very excellent uncanny feeling I found out just what I needed. I such a lot indisputably will make certain to don¡¦t omit this website and provides it a look regularly.

 16. I was just looking for this info for a while. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your website. I wonder what's the lack of Google strategy that do not rank this type of informative web sites in top of the list. Usually the top websites are full of garbage.

 17. I would like to thank you for the efforts you've put in writing this site. I am hoping the same high-grade site post from you in the upcoming as well. Actually your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

 18. I'm also commenting to make you know of the perfect experience my wife's girl went through viewing your blog. She figured out so many details, most notably what it is like to have an incredible teaching style to make many others just have an understanding of several extremely tough subject matter. You truly did more than people's expectations. Many thanks for coming up with the invaluable, trusted, informative and as well as easy tips on your topic to Jane.

 19. I'm also commenting to let you be aware of of the fantastic discovery my cousin's daughter undergone viewing your web page. She came to understand a wide variety of pieces, including how it is like to possess an ideal giving style to let the rest just thoroughly grasp a number of problematic subject areas. You undoubtedly surpassed our desires. Thanks for giving these productive, safe, explanatory and in addition cool tips about your topic to Mary.

 20. What i do not realize is in reality how you're no longer really a lot more well-favored than you might be right now. You are very intelligent. You understand therefore considerably with regards to this topic, produced me for my part consider it from so many numerous angles. Its like men and women are not involved except it is something to do with Girl gaga! Your own stuffs excellent. Always care for it up!

 21. Thanks a lot for providing individuals with an exceptionally wonderful opportunity to read from this site. It's always very good and jam-packed with fun for me personally and my office peers to search your site really three times every week to study the newest items you will have. Of course, I am always fascinated considering the astonishing solutions served by you. Some 2 points in this article are easily the most beneficial we have had.

 22. I am just writing to let you be aware of of the wonderful experience my daughter gained checking yuor web blog. She picked up numerous details, which included how it is like to possess an awesome teaching mindset to get many more completely learn some multifaceted things. You actually exceeded people's expectations. Thank you for showing the precious, trusted, explanatory and in addition fun guidance on that topic to Jane.

 23. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly very often inside case you shield this increase.

 24. Good ¡V I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all the tabs and related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task..

 25. I was just searching for this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your website. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative sites in top of the list. Normally the top web sites are full of garbage.

 26. A lot of thanks for your whole labor on this web site. My daughter enjoys setting aside time for internet research and it's obvious why. I learn all regarding the compelling form you give both useful and interesting strategies via the website and in addition increase response from people about this situation while our own daughter is actually studying so much. Take advantage of the rest of the year. You are always conducting a dazzling job.

 27. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something which I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 28. Thank you for sharing excellent informations. Your web-site is so cool. I'm impressed by the details that you¡¦ve on this blog. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found simply the info I already searched all over the place and just could not come across. What an ideal web-site.

 29. Thanks for all your valuable hard work on this site. My niece loves going through internet research and it is simple to grasp why. We all notice all of the lively medium you render priceless solutions on this website and as well as foster participation from people on that area plus our favorite girl is really being taught a lot of things. Have fun with the remaining portion of the year. You are performing a glorious job.

 30. Great ¡V I should certainly pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, site theme . a tones way for your client to communicate. Nice task..

 31. Thank you for all your efforts on this web page. Ellie take interest in getting into investigations and it's easy to see why. All of us notice all concerning the powerful mode you produce very useful strategies via your web site and therefore cause response from some others on that point while our child is in fact discovering so much. Take pleasure in the rest of the new year. You are always performing a tremendous job.

 32. What i don't realize is in truth how you're now not actually a lot more smartly-liked than you may be now. You are so intelligent. You know therefore significantly in relation to this subject, produced me for my part imagine it from so many varied angles. Its like men and women don't seem to be involved until it¡¦s something to accomplish with Girl gaga! Your own stuffs great. At all times handle it up!

 33. Great ¡V I should definitely pronounce, impressed with your website. I had no trouble navigating through all the tabs as well as related information ended up being truly simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or something, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task..

 34. I am writing to make you understand what a wonderful experience my princess undergone going through your blog. She realized a lot of pieces, not to mention what it's like to possess an incredible giving mood to have other individuals completely know certain problematic things. You really exceeded visitors' desires. Many thanks for rendering such effective, dependable, edifying not to mention easy tips on the topic to Evelyn.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.